bilgi sözlük

üç yıldır edbloksuz giriyorum sözlüğe .. istiyorum ki sözlük reklam alsın indo bey para kazansın, mecramız yaşasın filan.. ben de sağdan soldan fışkıran jartiyer sütyen morhipo tiçibo reklamlarını göreyim moral bulayım diye.. fakat yoktu reklam meklam..

nihayet devlet beyin deyişiyle ekönömik sebeplerden reklam alınmaya başlanmış. güzel bir gelişme.. para paradır.. helali hoş olsun..

adblock zaten bu sitede hep devre dışı tam devre dışı.. jartiyerleri bekliyoruz.. duy bizi tiçibo.

the terror

2018 yapımı, korku-drama türündeki dizi. amc tarafından yapılmış. şu an 2 sezonu bulunuyor. ilk sezonu çok sevilse de, ikinci sezonu genel kitle tarafından pek beğenilmemiş... ben daha ikinci sezonu izlemedim tabi.

amazon prime video sayesinde dün başladım, birinci sezonun ilk üç bölümü hemen izleyiverdim.

iyi veya kötü demek için erken ama dizinin 'hayatta kalma' hissiyatını aşırı sevdim. kaliteli bir prodüksiyon var. görsel efektler gözüme batmadı.

birbirinden alakasız yapımlar ama tıpkı ozark gibi bu da yavaş tempoda ilerliyor. hatta baya yavaş gidiyor. ilk üç bölümde izleyiciye atmosferi yaşatmak için ellerinden geleni yapmışlar. pek bir aksiyon olmadı.

şu an için ortadayım. bakalım ilerleyen bölümlerde fikrim hangi tarafa kayar...

fifa 21

9 ekim tarihinde piyasaya çıkması beklenen fifa serisinin son oyunu.

şu an playstation 4, xbox one, Nintendo Switch ve pc için çıkacak olsa da, kasım itibariyle çıkacak olan yeni nesil konsollara da gelecektir. eski nesilden, yeni nesile geçiş bildiğim kadarıyla ücretsiz olacak ama belli bir süresi var.

fifa, artık bildiğimiz futbol oyunlarından çok uzakta. ultimate team sayesinde her yıl milyonlarca dolar kazanıyorlar.
para vererek satın aldığın oyunda tekrar tekrar para verip, paket açma simülasyonuna dönen bir oyun. hadi oynanış gerçekçi olsa yine bir sözüm yok ama o da yok. gerçekçilik sadece grafiklerde var.

ben fifa 15 devam ama böyle de bir oyun var yani, söylemiş olalım.

xbox series x

bir kaç hafta önce 7.499₺ olarak açıklanan fiyat, ilave gümrük vergisinin yıl sonuna kadar uzatılmasından sonra tam olarak 9.299₺ oldu.

normalde 1 ekim, yani bugüne kadar ilave vergi %50 olacaktı. Bugünden 1 ocak 2021 tarihine kadar %20'ye düşürelecekti. ama devletimiz sağolsun, konsolu almak istiyorsan bir tane bana, bir tane de damada ekstradan almamızı istedi.

tanım: avrupa'da 500 birim, ülkemizde ise 9.299 birim paraya satılan konsoldur.

yandex partner

yandex'in adsense türü reklam ortakligi. türkiye'de de hizmet vermeye basladi ancak her site kabul edilmiyor tabiki ortakliga. simdilik sozlukte de gordugum kadari ile turkce reklam yok, alayi rusca. tik basina yahut gosterim basina kazanc nedir simdilik bir fikrim yok, ilerleyen zamanlarda netlestikce bilgi veririm.

fahrettin koca

dun yaptigi aciklamalarda aslinda tüm ülkeyi kandirdigini bir sekilde itiraf etmistir.

soyledigine gore testi pozitif cikan ama semptom gostermeyen kisiler gunluk vaka sayisinin icerisine dahil edilmiyormus. yani bize verilen gunluk 1500 / 1700 civarindaki vaka sayisinin icerisinde testi pozitif cikan ama semptom gostermeyen kisiler yokmus. dolayisi ile milletin bagira cagira soyledigi "gunluk vaka sayisini aciklananin 10 kati yuksek olarak dusunun" sozleri tam olarak dogruymus. devlet vatandasini hic sektirmeksizin mutemadiyen kandirmaya devam ediyor. önce cumhurbaskani, ardindan damat efendi ekonomi bakani ve en sonunda saglik bakani.

2023 de gorusmek ümidi ile.

fahrettin koca

kendisini zamanında epey linç ettiğim için bugünkü linçe katılamıyorum..

"testi pozitif olmak" ifadesi nedir bir açıklaması gelirse düşünebilirim..


nedir testi pozitif olmak? sordunuz mu doktorlara nasıl çalışıyor bu pcr testi? kaç tur çalıştırıyorlar? ne arıyorlar? ne aramaları gerektiğini kim söylemiş filan... sorun siz sorun.. cevap alabileceğinizden değil yani de bol keseden atıp tutan adamların aslında ne konuştuğunu bile bilmeyen cahil tipler olduğunu kendi gözünüzle görün..


nedir pozitif test? ne aranıyor? neyin aranacağını kim söyledi?

avrupa mevzuya çoktan uyandı bile, doktorlar soruyor artık nedir bu iş diye. darısı başımıza diyelim..

https://docs4opendebate.be/en/open-letter/


tekrar soruyorum..
pozitif test ne demektir? ne aranıyor? ne aranacağını kim söyledi?


1000 doktordan 1 tanesi cevap verebilirse çok şaşırırım..hadi bir tane daha soru sorayım. siz güzel dostları düşünmeye sevk edecek cinsten..

neden hasta oluyoruz?

cevap basit di mi? mikroplar, pakteriler, vürüşler falan felan.. pek düşünce olmadı.. bugüne kadar ne duyduysak o..

o zaman soruyu şöyle sorayım

neden bazı insanlar hasta olmuyor?

ok.. şimdi düşünme başladı.