the last of us

independence
sanirim evrenin en guzel oyunudur bu. oynamadim henuz ama videosunu izledim, nefesim kesildi. zombili falan bir oyun ama o kadarla sinirli oldugunu du$unme. sanirim sadece ps3 icin geli$tirilmi$. videosu $urada bak;

http://tinyurl.com/pn2bmf6
ultras
bir gece geç saatlerde tanışmıştık bu oyunla.oyun dediğimize bakmayın filmi çekilse yakışır aslında.spoiler olmaması adına çok detayına girmek istemiyorum.playstation sahibi herkesin muhakkak denemesini tavsiye ederim.
galahad
ps3 , ps4 her iki platformda platinlediğim eşi benzeri görülmemiş muazzam bir oyun.

almak isteyenlere de tavsiyem şudur; ilk önce oynamak istedikleri oyunları alsınlar ardından bu oyunu en son denesinler. sebebi, bu oyunu bitirdikten sonra başka hiç bir oyunun size zevk vermeyecek olmasıdır. oyun bittikten sonra 1-2 ay kendinize gelemeyebilirsiniz. bu yüzden left behind adlı dlc çıkartmışlar. sindire sindire oynamakta fayda var.
independence
Muhtemelen hala pc için olanı çıkmamıştır.

Eger pc için çıkmışsa ve bundan haberi olup da soylemeyen varsa çok ayıp bişi yemin ederim.
galahad
online modunu yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak oynadığım oyun. okuldan dolayı 3 aylık ara vermiştim. bir kaç güne kaldığımız yerden devam...
independence
hala daha bir kere dahi oynayabilmis degilim kendisini. zamansizlik mi artik üşengeclik mi yoksa "oeaah bizden gecti artik"cilik mi bilemedim. gerci simdi aklima geldi ya, bir ihtimal tüm pazar günümü ayirabilirim bu oyuna.
galahad
Ps3 tarafında multiplayer sunucuları 3 eylül tarihinde kapanacak oyun.

Daha çıkalı 5 yıl olmuş/olmamış. En azından bir kaç sene daha giderdi diye diye düşünüyordum. Ama asıl hedefleri ps3'den eli ayağı çekmek olduğu için pek yadırgamadım.

Tabi ps4 sunucularının aynen devam ettiğini hatırlatalım.
galahad
Aman allahım. Bu gerçek mi ? Yoksa hayal mi görüyorum ?

En sevdiğim oyun, en sevdiğim kanallardan biri olan, hbo tarafından dizi oluyor. Hayatımda bir dizi/film haberine hiç bu kadar sevinmemiştim.

Dahası, oyunun yönetmeni neil druckman ve chernobyl ekibi birlikte çalışacakmış... ikinci oyunun haberine dahi bu kadar sevinmedim. Benim için tarifsiz duygular içeren bir duyuruydu.

Yayın tarihi ve oyuncu kadrosu hakkında bilgi açıklanmadı. Umarım bu yıl içinde gelir.

galahad
Dizi tarafında, oyunda bulunan ellie karakterinin bazı tercihleri aynı şekilde aktarılacakmış. Ne olduğunu söylersek spoiler olur. Ama önemli bir bilgiydi.
Muhtemelen oyundan çok fazla sapmalar olmayacak.

Örnek verme açısından the witcher dizisi gösterilebilir. Siyahi elf mi ... ? Yok ebeni... ama yapmışlar.
galahad
Dizisi için yeni bir başlık gerekir mi diye düşünüyordum, tam o sırada dizinin ambargosu kalktı ve ilk incelemeler geldi. şimdiye kadarki en iyi videoyunu uyarlaması deniliyor. Rotten tomatoes sitesinde %97'lik bir inceleme ortalaması oluşmuş.
İncelemeler gerçekten inanılmaz. Oyunun her noktasını ezbere bilen, defalarca bitirmiş biri olarak, dizinin cast kadrosundan dolayı beklentim dibe vurmuştu ama bu puanları gördükten sonra gerçekten de en iyi oyun uyarlamasını yaptılar gibi duruyor. Şunun şurasında 15 ocak tarihine hiçbir şey kalmadı. Sabredelim bakalım.
galahad
Hbo max ülkemizde hâlâ olmadığı için dizinin yayın haklarını blu tv almıştır. İlk bölüm de sanırım amerika saatiyle eş zamanlı olarak yayınlanacak. Türkiye saatiyle bu sabah 06.30'da ilk bölüm blu tv üzerinden türkçe dublaj ve alt yazı seçeneğiyle yayınlanacak.

Bugün öğlene doğru da malum ortamlarda 1080p hali bulunabilir. Seçim sizindir.

Öte yandan the last of ua part 1 daha önce ps3 ve ps4 için çıkıp, geçen sene de grafiklerinin tamamen baştan tasarlandığı, yani remake yapıldığı bir sürümü de playstation 5 için çıkmıştı. Sony bununla da yetinmedi, oyunu 3 mart 2023 tarihinde pc için de çıkartıyor. Geç kalınmış bilgi ama yine de yazmış olalım...

Artık diziyi bekleme vakti....
galahad
ilk bölümü izledim. aldığı puanları hak ediyor denilebilir. oyundan farklı, bazı minimal değişiklikler de güzel katkı sağlamış. özünden sapmadan ancak bu kadar sadık şekilde yapılabilirdi. valla helal olsun adamlara. başlarda çok ön yargılı kalmıştım fakat üstesinden gelmişler.

benim için ayrıca özel olan bir taraf da oldu. dizide, oyunun multiplayer kısmına da ufak bir gönderme var. çok hoşuma gitti.

blu tv üzerinden izledim ama buradan izlenmesini tavsiye etmiyorum. malum sitelerden indirdiğim haliyle, blu tv sürümünü kıyaslayınca arada dağlar kadar fark var. blu tv resmen içinde geçmiş. hem ses kalitesinin hem de görüntünün.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol