açık cezaevleri için covid-19 izni

independence
covid-19 salgini ile alakali hayli uzun zamandir acik cezaevinde kalan hükümlüler için ve açık cezaevlerine gitmeye hak kazanmış hükümlüler için 2 şer aylık izinler veriliyordu. hükümlü salgin sebebi ile cezasini disarida izinli olarak geciriyordu. son izin 30 eylülde sona erecekti ancak gelen son açıklamaya gore izinler 2 ay daha uzatıldı.

yapilan aciklama su sekilde;

5275 sayılı Kanun'un Geçici 9/5. maddesi uyarınca alınan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün “27/09/2021 tarih ve 13588366-149-1220 sayılı yazıları ile COVID-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen COVID-19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına” dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 30 Eylül 2021 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/7242-sayili-kanun-kapsaminda-bazi-hukumluler-icin-uygulanan-covid-19-izni-ile-ilgili-duyuru29092021054324
independence
30 kasımda sonnlanacak ve artik uzatilmayacak. 90 bin mahkumu geri cagaracaklar ve muhtemelen en az 5 bini enfekte durumdadir.

gercekten harika bir planmıs.
independence
hukumet 90 bin kisiyi geri cagaramayacagini anlayinca fikrini değiştirmis sanirim.

1 sene ve daha az yatari kalanlar denetimli serbestlikten yararlanabilecekler. bu arada izinde olduklari sure boyunca da suca karismamis olmalari gerekiyor.

haber su sekilde;

"Son dakika açıklamasına göre, izinli olduğu süre içinde suça karışmayanlar cezaevine dönmeyecek. Salgın nedeniyle cezalarının son 1 yılını açık cezaevinde geçirme hakkını kazanan ve izinli olanların cezaevine dönmemesi için düzenleme 5. Yargı Paketi'ne eklendi."
independence
6 ay kadar daha uzatilmasına ragmen resmi aciklama halen yapilmadi ve yarin herkes geri dönmek zorunda. boyle sacmalik olmaz, insanlari cezaevlerinin kapilarina yigacaklar sonra aciklama yapacaklar belki de.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol