6'lı masa

independence
2023 secimleri icin kurulan , erdogan'a karsi bir cumhurbaskani adayi belirlemek amaci guden ve millet ittifakında bulunan siyasi parti liderlerinin dahil oldugu masa.

masada CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti liderleri bulunmaktadir. sıklıkla bulusur, yemek yer, sohbet ederler. su ana kadar dise dokunur bir sey yaptiklari henuz gorulmemistir.

umarim kisa surede bir cumhurbaskani adayi belirlerler.
independence
bu masa tutmaz arkadas. liderlerin birbirlerine guveni saygisi yok her seyden once. %1 lik oy potansiyeline sahip parti lideri cumhurbaskanligi yardimciligindan falan bahsediyor. kitlesine karsi feci guen kaybettiler.
galahad
Bu ülkenin en büyük problemi başarısız hükümet değil, başarısız muhalefettir.

Artık bundan kesinlikle eminim.
independence
cumhurbaskani adaylarini subat ayi icerisinde aciklayacaklarmis.

ya arkadas, nasil bir basiretsizlik nasil bir siyaset bilmezlik bu. 14 mayısta secim var ama aday subat ayi icerisinde, yani secimden 3 ay once aciklanacak.

yemin ederim bu masa akp'ye calisiyor.
independence
cumhurbaskani adaylarini 2 mart tarihindeki toplantilarinda belirlenecegi soylendi. daha once de subat ayi icerisinde aciklanacagi soylenmisti ancak malum deprem.
independence
cumhusbaskani adaylarini bugun belirleyecekler ama aciklarlar mi, kilicdaroglu'na gore hayir. ysk secim tarihini acikladiktan sonra aciklarlar diye tahmin ediyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol