confessions
  1. toplam entry 116679
  2. takipçi 67
  3. puan 282356

kıvanç ve burak

Yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasından tanınan ve işlerini gerçekten çok çok iyi yapan ilizyonistler. Cidden çok başarılılar. Bu karantina günlerinde güzel bir değişiklik olur showlarını izlemek.

istanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerekliliği

Dün bakan açıkladı, Türkiye'de bulunan coronavirüs vakalarının %60 i istanbul sınırları içerisinde ki bu rakam 8.000 kişiyi geçkin. Elbette bu sayı sadece test yapılabilenler üzerinden varılabilen sonuç, test yapılmayan kişileri de dahil edecek olursak şahsi fikrim daha bugünden 100 bini geçkin bir sayı ile karşılaşırız.

Bakan bu açıklamayı yaptıktan sonra ne oldu dersiniz?

Arabasına atlayan tay tay başka şehirlere gitti, beraberinde ailesi ve artık ailesinden sayılabilecek virüs kardeşlerle birlikte. Tabi gittikleri yerlerde "oo hoşgeldiniz" karşılaşmaları, sarılmalar, öpüşmeler. İstanbul da 4 kişi ile başlayan virüslü yolculuk bir anda 10 kişiye evrildi, belki daha fazla.

İlk günden beri insanlar genel bir sokağa çıkma yasağı için yırttılar kendilerini, dün itibarı ile de en azından istanbul için böyle bir karar alınması yönünde feryat ediyorlar. İbb Başkanı Ekrem İmamoğlu defalarca bu çağrıyı yineledi ama kulak veren olmadı.

Kısa bir süre sonra bu yasak seve seve değilse bile hoplaya zıplaya getirilecek. O güne kadar yaşamını yitiren her insanın ecelinde bu kararı zamanında vermeyenlerlerin eli olacak.

11 mart 2020 covid-19 virüsünün türkiye'de görülmesi

2 Nisan güncellemesi ;

Vaka sayısı 2456 kişi artarak 18.135 kişi oldu.
Can kaybı sayısı 79 kişi artarak 356 kişi oldu.
Bugünkü test sayısı 18.757 adet.
Toplam test sayısı 125.556 adet.
Toplam yoğun bakım hasta sayısı 1.101 kişi.
Toplam entube(makineye bağlı olarak nefes alabilen) hasta sayısı 783 kişi.
Toplam iyileşen kişi sayısı 415 kişi.

istanbul

Ülke genelinde coronavirüs vaka sayısı İstanbul'da %60 oranında, yani tespit edilebilen 8.852 kişi pozitif durumda. Test sayısı yine ülke genelinde 15.000 sayısına ulaştı. Bu sayının kaçı istanbul için geçerli bilmiyoruz henüz ama yeterli olmadığı muhakkak. Tüm İstanbul'a test yapma imkanı olsaydı eminim sayı yüzbinleri bulurdu.
0 /