confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 667
  2. takipçi 2
  3. puan 2078

snowpiercer

Üçüncü bölüm bugün çıkmış. Belki de dün çıktı tam kontrol edemedim....

Çok uzun süredir haftalık bölüm yayınlayan dizi izlememiştim. Bu dizi de her ne kadar bende kötü izlenim bıraksa da haftalık bölüm gelince merak edip izleyesim geliyor... mesela direkt 10 bölümlük sezon yayınlanmış olsa, büyük ihtimalle sezonu bitiremezdim. Ama haftalık yayınlandığı için izleyeceğim... ben de değişik bir modelim.

pubg mobile

Güncel Oynamadığım için tam bilmiyorum ama son güncellemesiyle oyuna "tapınma" isminde bir mekanik eklenmiş. İşte etraftaki objelerin yanına gelip tapınma hareketini kullandığınızda içinden farklı itemler veriyor falan...

Buraya kadar her şeyi normal. Ama film, bizim twitter saksocularına gelince başlıyor.Yazanı iyi inceleyelim. Demiş ki "puta tapma" ritüelini oyuna eklediler. Neslimiz elden gideyeahhh.

Birincisi, oyunun yaş sınırlaması 16 yaş ve üzeri. Yani sınırın üzerinde olan biriyse zaten kendi kararlarını, kendisi verebilme hakkına sahip. Ortada beyni yıkanan çocuklar yok. Tabi 16 yaşın altında olup, oynamasına izin veren aileler varsa, firmanın sorunu değil. Adamlar zaten uygun olmadığını belirtmişler.

İkinci olay ise bu şikayetin, mantık dışı olması. Çünkü dizilerde, filmlerde, kitaplarda, dergilerde hatta gazetelerde sürekli maruz kaldığın bilgiler var. Senim beynin o kadar kolay yıkanıyorsa pubg tapınma mekaniğinden önce bu saydıklarımda yıkanmalıydı. Yani pubg mobile burada şikayet edilmesi gereken son şey.

Üçüncü olarak, oyunlarda bu olay zaten yıllardır var. Far cry oynarken kül serpiştirdiğimizde, witcher oynarken büyü yaptığımızda ya da ne bileyim darksouls oynarken bonfire yaktığımızda da bazı kültürlerin, dinlerin ritüellerine ait mekanikler kullanıyoruz. Pubg mobile yapınca mı neslin geleceği köreliyor ?

Yani bahsettikleri konuyla, oyunun mekaniği arasında ufak bile olsa bağ yok. Firma artık içerik getirmekten, yenilik bulamaz hale geldi muhtemelen, farklılık olması adına yeni özellikler denemişler...

Korkmayın yani gençler puta tapmanın ne demek olduğunu biliyor.

Unutmadan bir de şu modeller var. Onu da es geçmeyelim. Bunlar da " puta tapma " varsa " namaz kılma " da olsun diyen tayfadam. Ama yüzde yüz eminim, eğer namaz kılmak gibi bir mekanik gelse, bizim dinimizle dalga geçiyorlar diyerek oyunu silecektir.

Gülmek isteyenler için olay yeri

playstation 5

Tam da bugün aklıma geldi. Acaba şu olayları bahane edip erteleme yaparlar mı dedim, faceye giriş yaptım ve karşıma ilk çıkan görsel...

Bir oyun zevkimiz var. Türkiye'de sağolsunlar zaten vergilerle iyi sokuyorlar..bir de böyle ertelenmeler olduğu zaman sövmeden duramıyorum...

Benim hayatını kaybeden vatandaşa bir saygısızlığım yok. yanlış anlaşılmasın. Sony'nin yıllardır beklenen bilgileri, yanlış tarih seçimleriyle heba edip, erteletmesine kızıyorum.

killzone mercenary

Bugün sessiz sedasız şekilde sunucuları kapatılan ps vita oyunu. Çıkış yılı 2013.

Günüm nede güzel başlamıştı. Kuşlar cıvıl cıvıl, hava da güneşli. Pezevenk sony, bu haberi verene kadar...

Koca firmanın, düşünemediği şey şu;

Evet, oyun çıkalı 7 sene olmuş. Ama şimdiye kadar multiplayer kupalarını almayan insanlar olabilir. O yüzden sunucularını kapatmadan en az 1 hafta önce duyuralım ki alamayan insanların vakti olsun...

Bildiğin sony, bunu düşünememiş amk. Önceden haber vermeden hangi firma sunucu kapatır, yakıştı mı bu yaptığınız. Onca insan açıkta kaldı. Tepkiler var ama sony gibi japon kafasının geri adım atacağını hiç düşünmüyorum. Sırf şu olay yüzünden sony' e duyduğum minnet ciddi oranda azaldı.

tenet

İkinci fragmanı da çıktı. Ayrıca nolan, şimdiye kadar yaptığı en aksiyonu bol film olacağını söylemiş. Sınırı aşmadığı sürece sıkıntı yok ama nolan fimlerinde aksiyonun ön planda olması beklenen bir olay değildir. Pek hoşuma gitmedi bu demeç ama yine de nolan diyoruz ve bekliyoruz.

playstation 5

En Sonunda tanıtımı, 4 haziran tarihinde yapılacakmış.

Konsoldan ziyade, çıkacak oyunların ağırlıkta olacağı bir sunum olacakmış diye okudum ama ne kadar doğru emin değilim. Bekleyip göreceğiz.

Uzun süredir kaliteli sunum izleyemedik. Sony, özel oyunlarını patır patır masaya vursa da keyfimiz yerine gelse.

space force

Steve carell içeren yeni netflix komedi dizisi. The office yapımcılarından... falan deniliyor ama orası işin reklamı tabi.

Konusu, amerika'nın askeri gücünü uzaya taşımasıyla beraber, kurdukları birimin başından geçen olaylar. Bu birimin ismi de anlayacağınız üzere space force.

Dün gece ilk bölümü izledim ve sezon on bölümden oluşuyor. Beklediğim şey, steve carell ve sitcom. Ama ilk bölümde görebildiğim tek şey sadece steve carell mimikleri. Adamın kendisi de komik olunca mimiklerine bile gülebiliyorum. Ama bunun dışında ilk bölüm sanki belgeselmiş havası verdi. Umarım ileride açılıyordur, bilerek ilk bölümü bu şekilde tanıtım amaçları tutmuşlardır... ( pek umudum olmasa da )

Bu diziden bağımsız, artık sitcom türünde yapımlar çıkartmak zorlaştı sanki. Muhakkak her yıl çıkan onlarcası vardır ama the office, seinfeld, how ı meet your mother kalibresinde işler çıkamıyor gibi.

amerika birleşik devletleri'nde çıkan olaylar

Bu kadar şeyin üst üste gelmesi gerçekten garip. Polis tarafından Öldürülen vatandaş ilk değil. Ama olayların bu denli patlak vermesi, neden daha önce değil de şimdi oldu.

Birilerinin, ciddi şekilde dışarıdan yönlendirdiğini düşündüğüm olaylardır. Ya da tek sebebi, insanların tahammül sınırına ulaşmasıdır... her iki türlü de etkilerini bir kaç hafta içinde göreceğiz.

the last of us part 2Videodan gördüğümüz üzere dodge mekaniği tüm oyun boyunca bulunacak. Halat ve zıplama mekaniği de aynı şekilde gösterildi...

Grafiklere bir şey demiyorum artık ama şu animasyonlarda zirve noktasına gelmişler. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi animasyonlar diyebilirim. Bu kadar gerçekçi olunca, birini vururken garip hisseder miyim acaba merak ediyorum.

Yıllar geçen bekleyiş sona eriyor... bu arada oyunun inceleme kopyası sitelere gönderilmiş. Bazı insanlar çok şanslı.

the last of us part 2

Yarın tamamıyla part2 odaklı bir state of play sunumu olacak. Yaklaşık 20 dakika boyunca oyuna dair detaylar, yapımcılar tarafından paylaşılacak.

https://blog.us.playstation.com/2020/05/25/state-of-play-get-a-preview-of-the-last-of-us-part-ii-wednesday/

fifa 17

3 yıl önce yerin dibine soktuğum ama şu günlerde tozlu raflarından çıkartıp deneyince, ucundan sevdiğim oyun. Fut canlı, sezonlarda oyuncu bolca var. Yeni fifalar ve eski fifa kafasının tam arasında kalmış bir oyun.

warframe

Hakkında ilerleyen günlerde uzunca bir inceleme yazısı yazacağım f2p shooter oyunudur. Çıkış yılı 2013 olmasına rağmen o günlerden bugüne versiyon değil, direkt çağ atlamıştır. Yaklaşık 3-4 aydır güncel oynuyorum. Hala inceleme için hazır değilim. Oyunun içerik desteğini tahmin edin.

ezan

Ya arkadaş bizim millet gerizekalı bunu biliyorum da laf anlatmaya çalıştığım insanın, bana verdiği karşılık hayvan düzeyinde olunca dayanamıyorum.

Boş insanların olduğu ortamda Laf açıldı işte camiler boş kaldı, virüs mirüs hep müslümanlara engel olmak için uyduruldu. Fellainimidir, fellermidir nedir... tam hatırlayamadım işte öyle birinden bahsettiler. İsmi yuvarlama yazdım, hatırladığım en benzer isim eski manu oyuncusu, bonus kafalı olan.

Neyse, benim boş boğazlı olmamdan dolayı ortaya, ezanların çok yüksek sesli okunmasından rahatsız olan insanların olduğu yemini attım. Hepsi tek bir ağızdan rahatsız olan siktirsin gitsin dedi. Ben de burada problem ezandan rahatsız olmak değil, inanmayan insanların da doğal olarak uykusundan uyanması veya çocuğu uyatının problem yaşaması ya da en kötü karga sesli imamın ses şiddetine maruz bırakması. İnanmayan bir insanın bunlara maruz kalmaya hakkı yok. Bunun yerine diyanete aktarılan bütçeyle merkezi hoparlör yerine en azından bölgelere ayrılmış şekilde hoparlör takılırsa, hem daha fazla ses yoğunluğuna ulaşılabilir, hem de yüksek sesten rahatsız olan insanlar da rahatlar dedim. Karşılığında ezandan rahatsız olan varsa başka ülkeye gitsin, burası müslüman ülke şeyini aldım.

Tamam çoğunluk sende, camide çav bella çalınca inanmıyorsan saygı duy diyen de sensin. Ama karşılıklı saygıyı benden çok sen isteyenlerin, ezanın yüksek sesle okunmaması hakkına kafa kesme modeliyle yaklaşınca, kusura bakma kardeş senden saygı bekleyen senin gibi olsun diyerek köşeme çekiliyorum.

En başta hayvan demişim ya, onu da test ettim. Boş değil yani. Bizim ineklerin karşısına geçip aynen bu söylediklerimi tekrarladım. Ne dediğime bakmadan möööö yaptılar. Bu laf anlattığım arkadaşlar da anlattığım içeriğe bakmadan direkt anırma moduna geçtiler..söyleyin şimdi hangisi insann hangisi hayvannn ikiside mi insan, ikiside mi hayvan.

polisin kuryeye hakaret edip tokat atması

Memleketin her köşesine yayılmış iş ahlaksızlığı kavramının hakkını verenlerdir. Bu işten para kazanıyorsun, o zaman bu işi kuralına göre yapacaksın. Ben anlamam öyle devletin polisiymiş laflarını. Kutsal falan da değilsiniz. Sana bu devlet para ödüyor, sen kafana göre işinin dışına çıkıp vatandaşa ahkam kesiyorsun... bugün işini kaybetmediyse diyecek söz yok.

Aynı zamanda Akp hükümeti, süleyman soylu tayfasının da bir ürünüdür. Bahsi geçen polisin, Kahvehane ağzıyla siyaset yapıp, şöyle güçlüyüz, böyle sikeriz, ekonomi şaha kalktı, musul kerkük bilmem ne diyenleri de örnek alıp etkilendikten sonra, böyle tavırlar sergilemesi de ayrıca olasıdır.
0 /