confessions

muque

- Yazar -

  1. toplam entry 5534
  2. takipçi 1
  3. puan 70467

covid-19 virüsünün mutasyona uğraması

muque
Pandemi başından beri sağlık otoriteleri tarafından yaşanacağı öngörülen durumdur. Avrupa'da söz konusu mutasyonun gerçekleştiği söylenmekte. Az önce haberturk'te izlediğim bir programda bir doktor (adını unuttuğum iç in çok özürdilerim, bulabilirsem ekleyeceğim) yaşanan durumun mutasyon değil varyasyon olarak adlandırılmasının daha doğru olacağını söyledi.

Yaşanan değişim virüs'ün ilk haline göre %70 daha hızlı yayılıyor olduğu şeklinde.
Varyasyonun görüldüğü ilk ülke İngiltere.

Kaynak:
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55384239

sakal tıraşı

muque
son yıllarda show yapılandır. sakal sevenler olarak etrafta sürekli çember sakal, hacdan yeni dönmüş dayı sakalı ya da orta dünya cüceleri gibi saldım çayıra sakallar görmekten bıkmış mıydık? evet. şimdiki sakalları beğeniyor muyuz? çoğu zaman.

kasiyer kız

muque
genelde sohbetlerini sevdiğim market çalışanlarıdır. kasiyer olan diğer cinsiyet ve yönelimlerdeki bireylerden pek de farkı yoktur gözümde. alışverişimi sayesinde tamamladığım ve kasadaki işlerimi bitirip hoşçakal dediğimdir. işini yapıyordur, ha bir de kadındır. Bu kadar.

mutsuzluğun nedenleri

muque
Onu dışarda aramanın da içinde olduğu nedenlerdir.
bir de geçenlerde bir şey okumuştum, çok da mantıklı gelmişti; aslında bu hayatta "hep mutluluk" diye bir şey yok. genel bir mutsuzluk, çok az da mutluluk hali var. payımıza düşen "mutluluğun" tadını çıkarmak, yarattığı hissi uzun süreli huzurla taçlandırmak azıcık rahatlatabilir. kendimize, içimize, dışımıza huzur verirsek mutsuzluk çok da koymaz gibi.

pazar kahvaltısı

muque
kahvaltının her türlüsü gibi özel olandır. pazar kahvaltısını bu denli kadar popüler kılan tüm ailenin bir arada olması herhalde. dolayısıyla bir arada olmaktan mutlu olan aileler için geçerli bu keyif hali sanırım.
benim içinde büyüdüğüm ailede böyle bir şey söz konusu değildi. bazı aileler bırakın pazar kahvaltısını, doğru düzgün aynı masaya oturmazlar bile. şaşırdınız mı? şaşırmamışsınızdır.
kendi kurduğum ailede ise her kahvaltıyı özel kılmaya çalışıyorum. insan neresi yaralıysa oralarından başlıyor sarmaya. e afiyet bal olsun o vakit.

ambulansa yol vermek

muque
Hayati önem taşıyan harekettir. İstanbul gibi trafiğiyle hepimizin sinirlerini mutasyona uğratmış büyük şehirlerde "yol verdiği ambulansın arkasına takılmak" şeklinde devam hareketi söz konusu olabilir, olmayadabilir. Onu kendiniz bileceksiniz, ben bilemem.

shake senora

muque
Onunla uyanmanın pozitif enerji pompaladığı şarkıdır.
Kendinizi kahvaltı masasında elinizde su şişesiyle (marakas vardı da biz mi sallamadık) dans ederken bulabilirsiniz. Aman içimiz çıktı beee! Dünya öyle bir hale geldi ki ya hemen ölücez ya deliricez. Gelin ikinciyi seçip dans edelim
GÜ NAY DIN sözlükcüğüm!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol