confessions

deep driver

- Yazar -

  1. toplam entry 405
  2. takipçi 1
  3. puan 12619

kazaa

deep driver
bir zamanların güzel paylaşım programı. vaktiyle az şey indirmedik kazaa’dan. ares, emule, limewire karşısında tutunamadı, virüs yuvası oldu ve internet tarihinde yerini aldı.

recep tayyip erdoğan

deep driver
eleştiri ve protestoya gelemeyen şahıs. biz eskileri de gördük. çiller, yılmaz, demirel, özal, ecevit, inönü, türkeş... hiçbirisi erdoğan gibi değildi. hepsi eleştiriye açık, mizah unsuru olarak rahatlıkla kullanılabilen siyasilerdi. fakat erdoğan bambaşka çıktı.

erdoğan’ın özü biat kültürüne dayanıyor. yani kendisine herkesin ve her kesimin istisnasız boyun eğmesini istiyor. her dediğinin, her yaptığının sorgulanmadan kabul edilmesini istiyor. bunun için de muhalefetten hoşlanmıyor, eleştirilere gelemiyor.

erdoğan 2. başbakanlık dönemini tamamlamak üzere. haziran’da seçimler var. muhtemelen de 3. dönemini de göreceğiz. fakat 3. dönem çok daha zor olacak, daha sert, daha tehditkar bir erdoğan göreceğiz.

recep tayyip erdoğan

deep driver
gözünü insanların içkisine dikmiş başbakan. "tıksırıncaya kadar içiyorlar" diyor. hani en özgürlükçü parti sizdiniz? kimin ne içtiğinden size ne... bırakın isteyen istediğini içsin...

http://www.milliyet.com.tr/erdogan-tiksirincaya-kadar-iciyorlar-/siyaset/sondakika/14.01.2011/1339333/default.htm

hesap işletim ücreti

deep driver
garanti bankası gibi bankalar dilekçeyle itiraza rağmen ödemiyor, işi yokuşa sürmek istiyorlarsa bu durumda çözüm tüketici sorunları hakem heyeti’dir. heyete yapılacak bildirim neticesinde sorun heyet ya da tüketici mahkemesi ile çözülebilir. her ne kadar uğraştırıcı gözükse de bankaların hesap işletim ücreti gibi haksız kazanç elde etmelerine yönelik mücadele yolları açıktır. 75 kuruş için vatandaşa dava açmayı bilen bankalara hesap işletim ücreti rezilliğine dur demek gerekiyor.

lüzumlu olabilecek link: http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&id=12&pid=87

ekşi sözlük

deep driver
kelime oyunlarıyla insanların birbirine hakaret edebildiği, bu hakaretlerden atatürk gibi değerlerin de nasibini alabildiği, son yazar alımlarıyla artık hepten rayından çıkan, eskiden insanların eğlenmek için girdiği, şimdilerde ise kavga ortamına dönüşen site.

hesap işletim ücreti

deep driver
dilekçeyle itiraz edilince geri alınabilen, aynı zamanda kanunen de usulsüz olan kesinti. söz konusu dilekçe örneği (http://www.tuketiciler.org/files/hesap-isletim-ucreti-iadesi-bankaya-1.doc) doldurulduktan sonra ilgili şubenin müşteri ilişkileri yöneticisine verilir, birkaç gün içinde de iade haberi gelir. burada önemli olan insanların hakkını aramasıdır, hakkını aramayan soyulmaya devam eder. pekçok kişi itiraz etmediği için de bu usulsüz uygulama sürmektedir.

edit: bu entry’deki mevzubahis banka halk bankası’dır.

atatürkçü

deep driver
en basit tanımıyla atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, uygarlık ve çağdaşlık çizgisinden sapmayan bir düşünce tarzına sahip olan, tam bağımsızlığı ilke edinen,her türlü bağnaz düşünceye karşı olan kişileri adlandırmak için kullanılabilecek bir ifade.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol