sahte içki

bu pahalilikta alkol alanlarin pek cogunun tükettigi ve fakat ölümlerine bile sebep olan merdiven alti icki cesidi. son gunlerde sahte icki sebebi ile yasamini yitiren kisi sayisi sadece istanbul da 7 kisi. bu sayi izmir de 18 kisi.

paraniz yoksa alkol almayin, alacaksaniz da şu zıkkımı tüketmeyin. insanlar patir patir devriliyorlar.
haberlere bakılacak olursa içkiyi zaten tekel bayisinden almışlar.

https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/kartalda-avukata-sahte-icki-sattigi-iddia-edilen-tekel-bayi-muhurlendi

medyanın bir psikolojik operasyon aracı olduğunu da dikkate alınca bence başka bir niyet var ama vaktimi böyle boktan işlere dedektiflik yaparak harcamak istemem.

bir de evinde üretim yapma denen bir şey var ki en canikosu odur yani..

al narı, çıkar tanelerini, ez, içine bildiğin ekmek mayasını at, tak kilidini, 15 derecede beklet 20 gün sonra cillop gibi nar şarabın hazır.. baş ağrısı filan diyorsan 70 dereceyi aşmadan kısa bir süre ısıtıp süzersen canlı maya miktarını azaltırsın.. istersen içine taze meyve ekleyerek hafif tatlılık kazandırabilirsin. arayana yol bol.
sahte icki vardir. merdivenaltinda oranlari belirsiz bir sekilde imal edilen her icki sahte ickidir ve öldürücüdür. kimse etil alkolu yahut metil alkolu sek icmez zaten, illaki belirli oranlarda bir seylerle karistirir, karistirilan muhteviyatin ismi de sahte içkidir. raki olur, viski olur, bira olur, şarap olur ama satin aldigin sey sahte ickidir. evinde imal edip kendin iciyorsan ona lafim yok, zaten bilinclisindir bu konuda ama bunu farkli oranlarda karistirip saga sola satiyorsan, yani bu işin ticaretini yapiyorsan ve insanlarin ölümüne sebep oluyorsan hem katilsindir hem dolandirici.

9 ekim tarihinden bu gune İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak ve Kırklareli'nde toplamda 55 kisi yasamini sirf bu sebeple yitirdi. her gün bir ya da daha fazla kisi sirf bu sebepten topraga gidiyor. isimler uzerinde tartismak da olayin ciddiyetini kamufle ediyor, itibarsizlastiriyor.