red faction 2

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
Red faction serisinin ikinci oyunu. Çıkışını 15 ekim 2002 'de yapmıştır. İlk olarak pc, xbox ve ps2 platformlarında çıksa da ps3 ve son olarak ps4 konsollarına da çıkmıştır.

Tabiki ps3 ve ps4 portlarının, ps2 sürümünden tek farkı çözünürlüktür. Konsolun mimarisine uygun bir uyarlama söz konusu değil. Grafikler, sesler, animasyonlar aynı.

Aradan 18 sene geçmiş. Bu oyunu ilk oynadığımda yıl en fazla 2006 olması lazım. Tüm kuzenler oturup, bölümleri geçmek için taktikler üretir ve ölenin kolu yandakine verdiği sistemi uygulardık. Çok güzel günlerdi. Üstelik ps2 gibi konsolda max 6 kol ile yerel multiplayer oynadığımız da bir oyundur. Yani düşünün, o zamanlarda aynı ekranda fps shooter bir oyunu 6 kişi oynamak.... tarifsiz duygular. Hayatımın en güzel günleriydi. Bu 6 kişilik ekibin şimdilerde bir tanesi hariç hepsinde ps4 var. Aynı aktifliğini devam ettiriyor...

Gözler yaşlı maziden bahsettik. İyi güzel de, Şimdi bu oyunu neden durduk yere konuşalım ?

Güzel soru.

Oyun, yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önce ps4 için çıktı. Tabi çıktığı gün almıştım. Ama oynamak şu son bir kaç güne nasipmiş... efendim oyunu ps4'te platin kupasına kadar tamamladım. Zaten hali hazırda başarım/ kupa toplamayı seven biriyim de, bu oyunu bilmem kaç yıl sonra oynamak inanılmaz huzur verdi. Yani belki last of us oynadığımda alamayacağım bir hazdı bu.

Elbet sövdüğüm yerler oldu ama 10 15 sene sonra sevdiğinz bir oyunu tekrar oynamak değişik bir duygu.

Red faction 2, ilk oyunla zerre alakalı değil. Hani olur da steam indiriminden falan oynarım belki diyorsanız direkt buna girilebilir. Oyunun hikayesi tamamen farklı. Ufak tefek detaylar var sadece. Benzerlik olarak bu oyunda da baş kaldırdığımız birileri var, isyan var, kan var, ihanet var.

Genel yorumlarda ilk oyunun gerisinde ancak sunduğu multiplayer içeriğinde, harika ötesi bir oyundur. Hatta en çok keyif alarak oynadığım mp oyun olabilir.

Oyunun herhangi bir figürü veya ona benzer fiziksel öğesini bulamayacağım için en uygulanabilir çözüm olan platin kupasını kazanarak, maziyi noktaladım. Kim bilir, belki 10 yıl sonra tekrar açarım, bu defa çocuğuma eski günleri anlatırım...