mehmet ceyhan

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
Tırnak içinde "salgın" sırasında önceden hazırlanmış sorulara verdiği önceden hazırlanmış cevaplar dışında tırnak içinde "bilimsel" faaliyetini göremediğimiz profesör.
odatv linki çalışmayabilir, o yüzden yazıyı aynen kopyalıyorum. haklarını helal ediversinler.

https://odatv.com/ekran-ekran-gezen-prof.-mehmet-ceyhani-tanir-misiniz-22042010.html

Ekran ekran gezen Prof. Mehmet Ceyhan'ı tanır mısınız

Bu aralar... En çok gözüme çarpan isim ise; bizim Ankara'dan Prof. Mehmet Ceyhan...

22.04.2020 19:18
TV seyretmeyeceğim demiştim kuzum ama...

Olmuyor şekerim! Ne oldu, ne olacak derken, akraba gibi olduk ayol Profesörler ile...

Bu aralar... En çok gözüme çarpan isim ise; bizim Ankara'dan Prof. Mehmet Ceyhan.

Maşallah; kanal kanal geziyor! Yorulmak nedir bilmiyor mu ayol?

"Bilim kurulu üyesi" dendi önce; günler geçti, birden "yok" dedi, "Bilim Kurulu Üyesi" değilim... Eee ilk ekrana çıktığın günlerde niye düzeltmedin? Bir mim koydum...

Ama üyeydi değildi ekran formunda düşüse sebep olmadı. Her akşam çıkmaya devam etti. Ben de bir tiryakilik yaratmasın mı?

Her gece bakmaya başladım televizyonlara ve inanın mutlaka her gece bir ekranda idi. İnsan hiç yorulmaz mı?

Desem ki ekrana çıkmak için "diş kirası" alıyor ama yani para yok, her kanala çıkıyor kimse para vermez bilirim torunlardan...

Bizim ankaralı profesör konuştu da konuştu.

Hatta en çok uzmanlık alanıyla konuştu, aşılar.... Aşılarla ilgili sürekli, "Salgın şartlarında bile çocukların ve risk grubundaki yetişkinlerin aşılarını ihmal etmemek gerekiyor" dedi...

Aşılarla pek ilgiliydi; biraz hafızamı zorlandım; malum çabuk unuturuz vesselam...

AŞI ÇALIŞMA GRUBU

Hatırlayın kuzum; bir oluşum vardı; Aşı Çalışma Grubu!

2005 yılında kuruldu; profesörler, doçentler vs.

Fakat...

İş sadece o kadar değildi; ilaç şirketleri de vardı; finansman sağlamak mıydı oluşuma bilmiyorum?

Bu grup Sağlık Bakanlığı'na hangi aşıların yapılması gerektiğini tavsiye ederdi...

Sonradan Sağlık Bakanlığı "bizimle alakası yok" dedi; birkaç aşı skandalı filan oldu; ondan herhalde...

Bizim Ankaralı profesör nerde bulunursa orada "kim kimle bağlantılıdır" hep karışık oluyor...

Velhasıl... Hukuki olarak bir karşılığı olmayan bu grup ilaç şirketlerinin de katılımıyla ve bazı profesörleri de vitrine koyarak neyi hedeflemişti acaba? Para değildir canım, ne diyor bizim torunlar bu işe "sosyal sorumluluk projesi!"

Kimler yoktu ki? “Sanofi Pasteur Aşı A.Ş.”- “Merck Sharp Dohme İlaçları Ltd. Şti”- “Glaxo Smith Kline” – “Wyeth” – “Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.” – “Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.”

Ve... En mühimi belki de, “Pfizer İlaçları Ltd. Şti.”

Bu vitrindeki doçentler, profesörler de yine bugünkü gibi ekranlardaydı; aşı gerekliliğinden vs. bahsederdi.

İşte bizim Prof. Mehmet Ceyhan bu organizasyonun merkezindeydi. Aşı Çalışma Grubu direktörüydü.

Hatta... Şimdi ekranda sık gördüğünüz Bilim Kurulu Üyesi Prof. Serhat Ünal ve Prof. Levent Akın da gruptaydı... Hepsi Hacettepe'den kuzum...

Pfizer'in koordinatörü Mehmet Ceyhan isminde biri var mesela. Acaba Prof. Mehmet Ceyhan ile bir akrabalığı mı var diye düşündüm; sordum soruşturdum...

Ayol, kimse Prof. Mehmet Ceyhan hakkında bir şey bilmiyor ya!

1981 yılında Hacettepe'den mezun olmuş!

Eee, öncesi?

Işınlanmadı ya bu adam ayol!

Nerelidir? Kimlerdendir hiç bilmiyoruz mesela...

Türkiye'ye akıl veren "bilim insanının" nerelerde görev yaptığı filan bilinmez mi? Akademik makaleleri filan... Yok bulamadım.

Ayrıca... En kafama takılan, Mert Ceyhan nesidir?

PFIZER YARIŞMASI

Geçtiğimiz Eylül'dü; Ankara'da Sheraton Hotel'de görmüştüm Prof. Mehmet Ceyhan'ı; bir yarışmanın bilim kurulu üyesiydi.

Ödül de tabi “Pfizer” olunca Mert Ceyhan da oradaydı; pek yakındılar!

Hayır, mazileri de eski hani, tesadüfi değil o bakımdan!

Prof. Levent Akın jürideydi hatta... O da şu an bilim kurulunda biliyorsunuz!

Hatta... Kendisi de Aşı Çalışma Grubu'dan idi; yine bilim kurulundan bir tanıdık isim daha size: Prof. Serhat Ünal!

Günümüzün ekran yıldızları!

Bu arada... Bu aşı çalıştaylarını filan Sağlık Bakanlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ortaklaşa yapıyordu, 2015'den beri; dernek başkanı da yine Prof. Mehmet Ceyhan; Genel sekreter de Prof. Ateş Kara...

BOZUK AŞILAR

Hatırlayın kuzum...

2017 yılında Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı'yla ilgili yayınladığı denetim raporunda, 2018 yılında toplam 1 milyon 628 bin doz aşının il sağlık müdürlüklerinin depolarında bekletilirken miatlarının dolduğu belirtilmişti. Bayatlayan aşıların kızamık, grip ve hepatit b ve PPD gibi dozlardan oluştuğu, maddi değerlerinin ise 11 milyon liranın üzerinde olduğu hatta.

Sayıştay raporuyla belgelenince bu “aşı skandalı”nı Meclis'e taşıyan isim İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklamasının kamuoyunu tatmin etmediğini söyleyip, "Bakanlık resmi bir rapor ile ortaya çıkan skandalı araştırmak yerine muğlak açıklamalar ile konuyu geçiştirmeye çalışıyor. Ancak ben açık ve net soruyorum. 63 bin yavrumuza süresi dolmuş aşı uygulandı mı uygulanmadı mı?” diye sordu.

Sonra ne oldu bilmiyorum, bir ses çıkmadı...

Fakat... Bildiğim şu “Aşı Çalışma Grubu” ortadan kayboluverdi...

İnternet sitesini filan kapattılar, sanki hiç var olmamış gibi; gerçi Enfeksiyon Hastalıkları Derneği'nin sayfasında isim duruyor ama site yok artık!

Demem o ki; nasılsa her akşam bir kanalda gördüğümüz ve göreceğimiz Prof. Mehmet Ceyhan'ı; bir zahmet sorsun sunucular, gazeteciler kimdir bu profesör?

1971 yılından öncesinde neler yapmış mesela? Neler çıkacak merak ediyorum... Hadi gazeteciler beni meraktan kurtarın lütfen...

Son sözüm Mustafa Kemal Atatürk'ün umudu bugünün çocukları geleceğin aydınlık Türkiye'sinin büyüklerine...

Güzel çocuklarım; 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramınızı kutlar; hepinizin gözlerinizden öperim...

Nice nice bayramlara...

Hürrem Elmasçı

Odatv.com
14 Mart 2020
Virüse yakalanmamak için sağlıklı insanların da maske taktığını ancak bu durumun bulaşmayı önlemeyeceğini belirten Prof. Ceyhan, tek kullanımlık maskelerin hasta kişiler tarafından ve hastaneye gidinceye kadar takılması gerektiğini söyledi.

Tek kullanımlık maskelerin uzun süre ve tekrar tekrar kullanımının büyük risk oluşturacağını vurgulayan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Mehmet Ceyhan, “Sağlıklı olanların maske takması yanlış. Bu insanlar hasta değil ki. Bu kişilerin taktığı cerrahi maskeler tek kullanımlıktır, yüzde 30 engeller bulaşmayı. O kişide sağlıklı insanda virüs olması ihtimali zaten çok düşük. Ama bu maskeler virüsün kolaylıkla yerleşip yaşayabileceği materyallerdir.

http://www.egepostasi.com/haber/prof-dr-ceyhan-dan-tv35-e-ozel-aciklamalar-maske-virusun-bulasmasini-onlemez/23300214 Haziran 2020
MASKEYE YAPTIRIM UYGULANMALI

Prof. Dr. Ceyhan “Halkın gönlüne bıraktığınızda iyi yürümediğini görüyoruz. Bunun için bazı yaptırımlar getirerek daha fazla insanın kurallara uymasını sağlamak zorundayız. Mesafeyi kontrol etmek zor olabilir ancak maskeye bir yaptırım, cezai müeyyide uygulayarak daha yüksek oranda takılmasını sağlayabiliriz.


http://www.gazetevatan.com/-kurallara-uymayanlara-cezai-mueyyideler-uygulanmali--1324781-gundem/


fırıldak demek isterdim ama fırıldak baya para eden bişeymiş. 60 lira lan.. yuh..
https://urun.n11.com/doga-ve-bilim/yeni-nesil-topac-P229769525?Renk=Rose&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI_ISGyKeE6gIVyLHtCh12mgrPEAYYAyABEgJ5WPD_BwE
27 Mayıs 2020
"Sokağa çıkma yasağının devam etmesinde fayda var.."

http://www.aksamhaberleri.com.tr/genel/sokaga-cikma-yasagi-devam-etmeli-h11038.html

6 Ağustos 2020
"Kalıcı olması için sokağa çıkma yasağı olmaksızın iş yeri kapatmaksızın uygulanabilecek bazı önlemler var. Yoksa biz bu tabloyu ciddi bir şekilde değiştiremeyeceğiz. "

https://www.gercekgundem.com/guncel/202882/prof-dr-mehmet-ceyhandan-okullarin-acilmasi-hakkinda-kritik-uyari

vay canına ya.. sokağa çıkma yasağı olmadan da olabülüyormuş.. ekonomiyi sikip attıktan sonra uyanmış sanırım brofösörümüz.. afferim.. işsiz bıraktığınız insanların, aç, elektriksiz, okulsuz bıraktığınız çocukların hesabını da böyle kıvırarak verirsiniz belki..


laf olsun diye atıyorum bu entirileri. komik bile gelmiyor bana.. şarlatanı yüz metreden tanıdığım için gülemiyorum.. açıkçası uyandığını muyandığını da sanmıyorum bu arkadaşların.. yarın yasak havası esse yine döner bunlar.. neyse ki insanlar yavaş yavaş da olsa mevzuyu çakmaya başladı.. asıl önemli olan o.
Bu arkadaş hep böyleymiş

akıl mantık dışı sallamalarını kuş gribinde yaparken

“Şu ana kadar 3'ü kesin, 7'si şüpheli olmak üzere toplam 10 kişi hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Iğdır Devlet Hastanesi'ne kuş gribi şüphesiyle müracaat eden bazı vatandaşlarımızda da ilk bulgulara göre besin zehirlenmesi olduğunu tespit ettik. Şu anda ciddi bir sıkıntı yok. Fakat bölgede tek bir kanatlı hayvan bırakmayacak şekilde itlafın sağlanması gerekiyor. Bu konuda vatandaşlar tarım il ve ilçe teşkilatlarına destek vermelidir.”

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/prof-ceylan-bolgede-tak-kanatli-kalmayacak-sekilde-itlaf-gerekiyor-3746431

guş gribini de anlatmayalım artık di mi? herkes neyin ne olduğunu öğrenmiştir diye tahmin ediyorum 10 senede..yazık yani.. şunu bilim adamı zannedip ağzının içine bakana yazık..