ceza sektörü

meekma
bacasız sanayi amk!

"Çorum'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimde aracında maskesiz seyahat eden vatandaş, "Arabada tek ben varım" dese de ceza yemekten kurtulamadı."
televizyonda gördükleri her şeyi gerçek zanneden kardeşlerimizi olmayan beyinlerinden öpüyorum.
independence
sanirim devletin şu dönem en büyük geçim kaynagi.
aracta sigara ictin ceza, telefonla konustun ceza, kemerin yok ceza, maskesiz dolastin ceza, kalbin atti ceza, nefes almaya calistin ceza.

bu ulkede hala nasil cari acik var anlamiyorum. aslinda net anliyorum da simdi degilse bile bir kac ay sonra silivri de soğuyacak.
redleader
esas gelir kapısı gene azınlıklar olan sektör.

25 haziran itibariyle kanada'da kovid yüzünden 13 milyon dolar ceza kesilmiş. bunların çok büyük bir çoğunluğu azınlık ırk ve cinsel yönelimlilere kesilmiş. hatta bu grupların ceza dışında farklı muameleye maruz kalması ile ilgili anektodlar var bol bol.

hem vürükten korkup polis ceza kessin deyip, hem de polis ırkçılık yapıyor diye protesto edenler için bildiğin kabus lan. imamson çıksa da bize hangi yasağı savunacağımızı söylese keşke.

kaynak: https://www.ctvnews.ca/health/coronavirus/millions-of-dollars-in-covid-19-fines-disproportionately-hurting-black-indigenous-marginalized-groups-report-1.4999052
redleader
kontrollü sosyal hayat kapsamında, yılın ikinci yarısında daha da büyük geridönüşler sağlayacak olan sektör.

ha zaten arabada tek başına olan vatandaşa maske cezası kesilmişliği var, bunun virüsün yayılmasını ne kadar da engellediği malumunuz.
meekma
ekşisözlük çukurunda 30 entirili deportivo coruna istihbarat hesapları babam gorona oldu, dayım gorona oldu, apartmanımızda 120 tane postif var şeklinde propagandaya başladığına göre ceza yağmuru yakındır..

benim koskoca mahallede bir tane tanıdığımda yok ama bu çılgınların etrafı gorona kaynıyor..

her gün ssk'nın önünden geçiyorum anormal bir yığılma filan yok, hatta çoğu zaman hastanenin önü bomboş .. kim istanbuldaki herhangi bir hastanede yığılma olduğunu iddia ediyorsa bana yazsın ben bizzat gidip fotoğraflarını çekicem söz.

bana göre olan şey belli.. ekonomi zaten sallantıdaydı bu govik palavrasıyla iyice ziki tuttu, muhalefetimiz en basit mantık yürütmelerini yapmaktan aciz kekolardan oluşuyor, virük de sekiz metre zıblıyor.. e o zaman? yağdır cezayı..

pamuk eller cebe .. vürük var vürük..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol