cem adrian

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
ses telleri normalden uc kat daha uzun olan tam 7 oktavlik sesiyle en kalin erkek sesinden en ince kadin sesini bile cikartabilen kisi.fazil say tarafindan kesfedilmis hatta album bile cikartmistir.
bilmem kac degi$ik ses tonunda $arkilar soyleyebilen ve ustelik soylemekle kalmayip dinlenmesini de saglayan inanilmaz bir ses.ses tellerinin uzunlugundan bana kazak orulebilir ayrica.oyle boyle bir adam degil yani.bir ki$i dinlerken koskoca bir orkestra dinliyor gibi oluyor insan.konserlerde maliyeti cok aza indirebilir sirf bu ozelligi ile.
geçen yıl canlı dinlemek şansına sahip olduğum ve çok beğendiğim hatta karşılıklı birbirimize fal baksak keşke dediğim şahsiyet.
yeni albumu a$k bu gece $ehri terk etti’yi sonunda çıkaran $arkıcı.album içerisinde,daha önce de albumunde bulunan bana özel $arkısının umay umay ile düet olanı yer alıyor ki $ahane olmu$.
ilk albumdeki yokluk bu albumde yok,ve $arkılar biraz daha melankolik olmu$.albumde denizhan isimli bir $ahıs ile düet olan yağmur isimli $arkı ise ciddi anlamda mükemmel olmu$.
dinleyin dinletin ben $ahsen uzun bir süre takıp kalmayı dü$ünüyorum.

ps:albumdeki yalnız da ayağa kalkabilirim $arkısı da mükemmel olmu$ entry’i yazarken farkettim..
lan..bırakın yazıcam hepsini!
modern çağın sesi...“aşk bu gece şehri terk etti” isimli ikinci albümünün ilk canlı performansıyla 14 aralık 2006, perşembe günü balans’da sevenleriyle buluşuyor.
albümün isim şarkısı “aşk bu gece şehri terk etti” adrian’ın sesinin salt olarak 134 kanaldan kaydedilerek meydana getirilmiş ve benzeri olmayan bir eserdir.
sesinin fizyolojik özelliğini ruhunda bütünleyen ve albümlerine yansıtan cem adrian’ın albümündeki tüm söz ve besteler kendisine ait. bu çok özel ikinci abümünü ve sıradışı müziğini kendi prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşturan sanatçıya, albüm tanıtım gecesinde; umay umay, denizhan, suicide ve yasin vural eşlik edecekler.
albumu cikmadan hemen once can dundar’in kosesinde yer verdigi, bir kac kez televizyonda programlara cikan, sesi ile herkesi buyuleyen, "keske bende yapabilsem" dedirten kisi
an itibari ile okan bayulgen’in makina adlı programında katılan, garip seslere! sahip insan evladı.
sanırım yeniden güzel sesini denediği başarısız bir albümle karşımızda..
0 /