1 temmuz 2020 erdoğan'ın sosyal medya açıklaması

independence
özet olarak kendisinin sosyal medya ile alakali aciklamasi su sekilde;

"Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir.

Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız.Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız."

anlasilan o ki sayin cumhurbaskani 26 haziran 2020 erdoğan'ın youtube canlı yayını sonrasinda almis oldugu dislike lar konusunda bir hayli üzgün.

hayir benim anlamadigim sey o yayin kimin fikriydi ve boyle bir sey olacagini ongoremedi mi? ben bile celi gibi dislike yiyecegini daha yayin duyuruldugunda tahmin etmistim. cok bariz bir sey var, sosyal medyada aktroll ordusu haric akp'nin herhangi bir bireyi hos karsilanmaz cunku sizler z kusaginin ne isteklerinden anliyorsunuz ne dillerinden. bir de bu z kusaginin 2023 de oy kullanma yasina gelmis olacaklarini dusunun, bakalim o gunlerde neler olacak.
redleader
ek / düzeltme: 8 Nisan 2020 tarihinde çıkan haber: "sosyal medyaya ince ayar geliyor"
https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/sosyal-medyaya-ince-ayar-geliyor-5735235/

bugün "gün yüzüne çıkan" bütün düzenlemeler bundan 3 ay önceki haberde belirtiliyor, torba yasaya konmuş. şimdi, bugünkü açıklamayla ilgili aşağıda yazdıklarım da kanıtlanmış oldu.

---------

bahsi geçen kişi, önceki 3 çocuğu doğduğunda sosyal medya paylaşımı yapmış mı? hayır.
daha önce youtube üzerinden canlı yayın yapılmış mı? hayır.
çok yakın zamanda başlattıkları yeşil top uygulaması tutmuş mu? hayır.

ben bütün sosyal medyaları kapatmak istesem. insanları tuzağa çekip "bakın ne kadar kötü bir yer burası" demek için yukarıdakileri yaparım.

tanım: perşembe'nin gelişini duyuran, çarşamba günü yapılmış açıklama.
meekma
elemanda nasıl bir deli cesareti varsa öyle zort diye sosyal medyadan cumbaşkanının ailesine filan hakaret ediyor..

yazık la.. şunu bile yiyen var..

yasak masak olmaz diye tahmin ediyorum.. göstermelik birkaç kişiye dava filan açılıp göze göze sokulur, geride kalanlar biraz hizaya çekilir, öyle yuvarlanır gideriz bence.

ama yine de her şey ekrem'e bağlı.. yırtık dondan çıkar gibi "biz yasak istiyoruz" filan diye ortaya atlayabilir pek bi sosyal demokrat pek bi özgürlükçü başganımız..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol