türkiye iş bankası

1924 yilinda kurulan turkiye’nin en eski bankasi.gorunun o ki hala en cok kullanilan banka.
calisanlarina eskisi kadar guzel maaslar vermedigini duydugum fakat sundugu imkanlar ve hizmet verdigi kitle bakimindan digerlerine gore onde olan banka.
chpnin ortağı olduğu zannedilen banka.

aslında o chp’nin olduğu zannedilen hisseler türk tarih kurumu ile türk dil kurumunundur.chp sadece hisselerin yönetir,ha istese iş bankası yönetime sokmaz o ayrı.

türkiye’nin en büyük yerli sermayeli bankasıdır.bu özelliği sanırım bir siyasimizi rahatsız etmiştir ki yakın zamanda chp için banka sahibi siyasi parti tanımlamasını yapmıştır.
kredi kartı ekstrelerini daimi olarak son ödeme gününden 2 gün sonra adrese ulaştırabilen bir kuruluştur. hayır bu tavırları ile "olm bize güvenmeyin a.k." mesajı mı vermek istiyorlar bilemiyorum. ha öyle ise ben mesajı çok önceleri aldım merak etmesinler.
önünden geçerken çevredeki masum bi hatuna buda iş dedirten ve bu boktan lafa güldürten banka...
en gudik online işlem servisi olan bankadır. vadesiz hesabınızda bulunan milyon ytl.lik paranın bir kısmı ile kredi kartı borcunuzu ödemek istediğinizde önce işleminizi son safhasına kadar bekler, akabinde sonlandırmak istediğinizde "geçici bir sorunla karşılaşıldı" deyip işleminizi yarıda bırakır ama bunu yaparken de vadesiz hesabınızda bulunan paranın bir kısmından ilgili hesabı düşmekten de geri kalmazlar ama işin ilginç kısmı hesaptan bu ödeme düştükten sonra bile bir bakmışsınız ki krdi kartı borcunuz hala ödenenmemiş gözükmektedir, e tabi o zaman insan düşünüyor "hani a.k. geçici bi hata vardı da benim işlemimi gerçekleştirmediniz, madem gerçekleştiremediniz ne diye diğer hesabımdaki uçsuz bucaksız paranın bir kısmından borcumu ödemiş gibi gösterdiniz, siz ne sike yararsınız bu bankacılık alemlerinde a.k." şeklinde.

ps: evet aynı düşünce balonu içeriisnde iki defa "a.k." ibaresi kullandım ama hak ediyorlar fazlası ile.
hayatimda muattap olmak zorunda kaldigim yegane berbat banka.

$oyle ki.

444 02 02 noyu ararsiniz zira bu no i$ bankasi telefon bankaciligina aittir.gerekli yerleri tu$larsiniz, "sizi mu$teri temsilcimize bagliyoruz bidi bidi bidi" diye bir ton $ey soylerler, akabinde 15 dakika muzik dinletirler ve en sonunda aldiginiz cevap $u $ekilde olur.

"teknik nedenlerden dolayi $u anda size hizmet veremiyoruz.ozur dileriz."

15 dakika muzik dinletmeden once bu konu ile alakali fikriniz yok muydu birader diye soru soracak muattap bile bulamazsiniz kar$inizda.

gozunu seveyim garanti bankasi ya.
telefonun bağlanmasını beklerken bach’ın 9. senfonisinin hepsini dinleten banka.

şube ve telefon bankacılığı berbat olan ama internet bankacılığı çok iyi olan banka.
müfettişlerine iyi para veren bir bankadır. 6 ay olduğunuz yerde diğer kalan 6 ayda ise sürekli şube şube gezinip denetim yapmaktasınız, ve direkt olarak banka müdürünün imza yetkisi ile gitmektesiniz her yere. yani isterseniz şube müdürünü yerinden edebilirsiniz. ayrıca bir çok tazminatınız vardir ki bunun en önemlisi ingilizce tazminatıdır. yaklaşık olarak sekiz yiz liradan bahsedilmektedir.
genellikle krediler servisi cok iyi hatta baya iyi calisir bu bankanin ki maksat hemen para vermektir. niyetten bahsetmek sacma olacagi icin zannimca krediler servislerine secilen kisiler pek bir uyanik olmaktadir ve sahsima aylik 3000 ytl kredi kullanmayi uygun gormusler yanliz zurnanin zirt dedigi yer surasi ki faiz orani bu kredinin aylik yuzde 3, eger ben tuketici kredisi alirsam 2.40 seviyelerinde. bu durumda; benimle fena halde kafa buluyorlar ya da beni salak yerine koydular ben anlamadim.
0 /