playstation 5

Resmi olarak duyurulmuştur. İlk bilgilerde kontrolcü üzerinde yenilikler ve oyunların yükleme sürelerindeki düşüşten bahsetmişler. Çıkıi tarihi kasım-aralık 2020.

https://blog.us.playstation.com/2019/10/08/an-update-on-next-gen-playstation-5-launches-holiday-2020/
Isterse ps 10 çıkarsın sonicim hiç sorun değil, lâkin tutup da daha ilk senesinde exc. Oyunları sadece ps5 olarak çıkarırsan o zaman kırarım şişeyi kadehi bugün.
Şubat ayına girdik. Elimizde ne teknik detayları var. Ne de konsolun şekli şemaili var. Bu japonlar uzun süre suskun kalmayı iyi biliyor. Microsoft neredeyse her şeyini açıkladı.

Ama bir kaç gün önce ilk kez ps5 ismini siteye eklediler ve haber bültenlerini ilk öğrenenlerden olabilmek için bir sayfa oluşturulmuş.

Bu linkten kayıt olabilirsiniz :

https://www.playstation.com/tr-tr/explore/ps5/
Söylentilere göre, wuhan virüsü nedeniyle normal çıkış tarihinden biraz daha öteye ertelenecekmiş.
En Sonunda tanıtımı, 4 haziran tarihinde yapılacakmış.

Konsoldan ziyade, çıkacak oyunların ağırlıkta olacağı bir sunum olacakmış diye okudum ama ne kadar doğru emin değilim. Bekleyip göreceğiz.

Uzun süredir kaliteli sunum izleyemedik. Sony, özel oyunlarını patır patır masaya vursa da keyfimiz yerine gelse.

Tam da bugün aklıma geldi. Acaba şu olayları bahane edip erteleme yaparlar mı dedim, faceye giriş yaptım ve karşıma ilk çıkan görsel...

Bir oyun zevkimiz var. Türkiye'de sağolsunlar zaten vergilerle iyi sokuyorlar..bir de böyle ertelenmeler olduğu zaman sövmeden duramıyorum...

Benim hayatını kaybeden vatandaşa bir saygısızlığım yok. yanlış anlaşılmasın. Sony'nin yıllardır beklenen bilgileri, yanlış tarih seçimleriyle heba edip, erteletmesine kızıyorum.

yeni eklenen vergilerle muhtemelen araba parasına eş değer olacağına inanıyorum. çıktıktan sonra zengin koca adaylarına playstation 5 in var mı diye soracağım. napim geleceğimi garanti altına almam lazım a dostlar!
Ertelemeden sonra tanıtım için yeni tarih verildi. Perşembe günü, Türkiye saatiyle 23.00 da sunum gerçekleşecek.