grip

soguk aliginligi ile e$ anlamlidir neredeyse..demek ki neymi$? soguga kar$i o kadar alingan olmayacakmi$iz..birakin soguk ne derse desin.alinmayin.sonra burnunuz akiyor dur durak bilmeden.
bu havada grip olmak buyuk salakliktir diyen herkesle goru$mek ister bu gonul, zira bal gibi hem de $iddetli bir grip vakasi ile kar$i kar$iya kalabiliyorsunuz bu havalarda bile. en canli ve en net ornegiyim $u anda.
çok salgın olan hastalıklara bazı yerleşim yerlerinde "moda hastalık" deniyor.

-grip mi oldun.

-he ya, çok modaymış bu ara. bi olayım dedim.
dünyanın kirlenmesiyle birlikte son zamanlarda kanser hastalığının çeşitliliği kadar çeşitlerinin ortaya çıktığı hastalıktır. bazıları kanserden daha ölümcül olabiliyor.
inanilmaz bir salgin var $u gunlerde, kimi gorsem kime sorsam hastayim diyor. ben bile hastalandim ki normalde hastalik yuzu nedir bilmeyen bir insan evladiyim. ona gore kendinizi saglam tutun diye yazdim bunu da.
sicak gibi hissedilen ancak bir yandan da got donduran havalarda siklikla ziyaretinize gelen hastalik. burnun akmasi bir $ey degil de o ba$ agrisi yok mu gribin promosyonu olarak bunyeye iltica eden, o berbat i$te.
feci salak bi$i lan. ameliyat olmayi tercih ederim, hic olmazsa yattigin zaman "ameliyat oldu o yuzden yatiyor" derler karizman olur. gripten yatiyor deseler gotuyle gulerler lan adama, dag gibi adam gripten mi yatarmi$ diye. ama oyle boktan bir $ey ki ne el tutuyor ne ayak ne bacak.
şiddetle, dehşetle, arabayla, vapurla, kamyonla bir şey tavsiye ediyorum bunun için: ada çayı. tabi sallama olmaması kaydıyla... suyu kaynatın, içine bir miktar ada çayından atın. 10 dakika demlenme süresi vardır bunun. bu on dakika içinde de boş durmayacaksınız, dumanını içinize çekeceksiniz. burunları açar. kendisi de baş ağrısı, boyun ağrısı, kıç ağrısı vs. tüm ağrıları alır. için.
0 /