grip

soguk aliginligi ile e$ anlamlidir neredeyse..demek ki neymi$? soguga kar$i o kadar alingan olmayacakmi$iz..birakin soguk ne derse desin.alinmayin.sonra burnunuz akiyor dur durak bilmeden.
her yil sadece bir kez bende gorunen, bu yil daha kendini hissettirmeyen, burun akmasi sonucu insani iflit eden hastalik. grip asisi ile korunmak ve bol bol vitamin almak korunmakta cok etkili bir cozumdur.
son bir haftadir yasadigim ve beni yataklara yatirmis hastaliktir.cok kotudur cok..hele sumuklu bir insan olarak surekli elinizde selpak ortalikta dolanmak daha da dayanilmazdir.
geldi mi gitmek bilmeyen illet...
bogaz agrisi, ates, burun akmasi, halsizlik, basagrisi gibi etkileriyle hasta olan bahtsiz sahsin hayatini felc eden meret. hastalik boyunca en yakin arkadaslariniz antibiyotikler ve selpaklar oluyor.
bunyede yorgunluk ve bikkinlik duygularini maximum seviyeye cikaran lanet bir virusun marifeti olan hastalik. bu virusun yumurtlama suresi 7 gun oldugundan bulastiktan yaklasik yedi gun sonra etkisini gosterir.
lanet,illet bir hastalıktır kendisi.dört kaplan gücünde bir insanı bile yerle yeksan etmeye kudreti vardır.özellikle bu soguk hava dalgalarının hakim oldugu mevsimde çok çok dikkat edilmeli,dışarı çıkarken kalın giyinilmelidir.
(bkz:bi siktir git dedirten buyuk ogutleri)
henüz ünlü olamamış ama olmaya çalışan bir takım arkadaşım. rock müzik hak ettiği yeri bulsun diye çabalıyorlar.
bireylerin selpak,tylol hot,çorba ile ha$ır ne$ir olmasına sebebiyet veren hastalıktır..illettir,geldi mi gitmez..

sesinize kattığı travesti gorunumu,burnunuza kattığı palyaço havası,ve surekli ruyada geziniyormu$ hissi ise bonus’dur.
anla$ildigi kadari ile bugunlerde hayli trend olan bir hastalik.kim bana sorsa ben o esnada grip oluyorum, kime nasilsin diye sorsam "bir hayli gribim" cevabini aliyorum.

bayram $ekeri yerine gribal enfeksiyonlarin ikram edildigi bir bayram oldu bu, ne guzel.
0 /