call of duty black ops

call of duty’nin 9 kasim 2010 tarihinde piyasaya surulecek yeni oyunu.

http://www.callofduty.com adresinden videosu falan izlenebilir ancak oncesinde dogum tarihinizi girmeniz gerekiyor, ay ba$a gun ortaya sene sona $eklinde. mm / dd / yy formatinda olacak.
buradan oyunu yapan firmaya seslenmek istiyorum, treyarch mı, infinity ward mı hangisiyse artık. olum uzun yapın lan şu oyunu. it gibi yer kaplıyo harddiskte, hayvan gibi sömürüyüon makineyi, sizin oyunlar yüzünden bu havada işlemci it gibi çalışıp fanı yerinden çıkçak gibi döndürüyo elektrik faturasının mına koyuyo, tam oyuna başlıyon ısınıyon falan iki saat sonra hop credits. neymiş zorda oyna, yok multiplayer. cod 2’den beri hangisinin multiplayerini oyniycağımı şaşırdım lan. hem multiplayer oynıycaksam giderim metin falan oynarım. tamam örnek kötü ama, her sene bi oyun yapıcaana, iki senede bir çıkar adam gibi çıkar. bugün medal of honor underground’a, commandos’a, desperados’a efsane diyorsak, the legend of zelda ocarina of time üzerinden 10 sene geçmesine rağmen gelmiş geçmiş en iyi oyun seçiliyorsa, hayvan gibi uzun sürmelerinin yüzündendir. mına koduum zeldası üç ayda zor bitiyodu mına koyum. avradınızı dağa kaldırtmayın akşam akşam.
malum ortamlara du$mu$ oyun. indirmemek lazim tabi oralardan, orjinalini satin almak lazim. 7gb boyutundaymi$ sanirim, soylentiler o yonde.
en babayigit bilgisayarlarda dahi en du$uk goruntu seviyesinde bile manyakcasina kasiliyor oyun. en kisa zamanda muhte$em bir patch cikartmazlarsa bu oyun herkesin birer birer elinde patlar, benden soylemesi.

lan ben fsx’de en karli ortamlarda bile manyakcasina fps alabilirken bu oyunda 5fps/sn civarinda kaldim. olmaz boyle i$.
en cok $ikayet edilen konular ses ve takilma sorunu. cozuldu bu iki sorun da.

ses sorunu icin(skidrow surumunu indirenler ile alakali soyluyorum) directx june(haziran) surumunu indirin ve kurun. google da "directx haziran" olarak aratirsaniz kar$iniza cikacaktir. ses sorunu boylelikle halloldu.

takilma sorunu icin ise(sadece cift cekirdekli ya da daha cok cekirdekli makineler icin gecerlidir) $u dosyayi indirip oyun ana klasorunun icerisindeki player klasorunun icine atiyoruz;

http://hotfile.com/dl/81865652/dfed587/config.rar.html

hop takilma sorunu da cozuldu gitti cok $ukur.
oyun ilerledikce daha da muhte$emle$iyor. ozellikle vietnam bolumunde nehrin icerisinde botlar yol alirken backgrounddan duyulan muzik enfes bir uyum saglami$.
:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

oyunun ilk bolumunde fidel castro’yu tam bir seks aleminin icerisinde olduruyorsunuz agir cekim giden bir mermi e$liginde, akabinde de halvet halinde olan kari da sizi oldurmeye cali$iyor.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
oyle agir bir oyun ki oyunu kapattiktan sonra 10 dakika boyunca makine kendisine gelemiyor. nasa’da mi oynayacaklar olm bu oyunu, herkese uygun yapsaniza bir $eyi?
14. bolumde, size silahini dogrultan herifin bulundugu sahnede bir donma ya$aniyor ve kesinlikle kurtulunamiyor bu bug’dan. oysa bir cozumunu bulduk;

oyunun dondugu anda ctrl alt del ile taskmgr.exe acilarak blackops.exe den oyun sonlandirilacak, ardindan yeniden ama guvenli modda ba$latilacak, ardindan settingsden alt yazilar kapatilarak mission select ten ayni bolum secilerek oyuna o kisimdan yeniden ba$lanacak, hayat i$il i$il olacak.
ilk bölümde fidel castro diye öldürdüğümüz kişi onun gerçeği degildir aslında, dublörüdür. adamımız esir düşüp kendine keldikten sonra karşısında castro’yu görünce seni öldürmüştüm diyor. o da öldürdüğün kişi köpeğimdi diyor. yarıbuçuk ingilizcemle öyle anladım ben, yanlış da olabilirim; keza castro öyle sikindirik bi oyunun ilk bolum boss’u olacak degil, hele öyle sikis üzeri avlanacak biri olacağını hiç sanmıyorum.
son dönemlerin en baba oyunudur kendisi. öyküler çok gerçekci, efektler, sesler vs. her şey mükemmel de, o konuşma sahnelerini ne kadar abartmışlar öyle. bırak oyunu bilgisayardan soğudum. arkadaş yeter konuştun bırak da iki adam vurim egomu tatmin edim diyorsunuz ama yok nafile. press space to skip, press left mouse to skip yazısını görünce sazan gibi atlamayın hiç bir şeyi skipmeyecek. çünkü daha sırada bekleyen başka konuşma sahneleri de var skipemediğiniz. hay skipeyim öyle sahneleri ben.
hele bir bölüm var ki, esir aldığınız bir adamı konuşturma sahnesi oy oy oyy.
canlandırdığınız karakter, sorgu esnasında dirseği ile camı kırıyor. sonra cam parçasını alıp, esirin ağzına koyuyor ve çenesine bir aparkat vuruyor. ve bunu bizzat size yaptırıyor. piskopatlığın doruklara eriştiği andır o an.
0 /