beyond two souls

Quantic dream adlı fransız ekibin 2013 yapımı oyunudur. İlk olarak playstation exclusive olarak çıksa da, bir kaç ay önce pc platformuna gelmiştir. Tabi bunun sebebi yapımcı firmanın artık oyunlarını sadece sony'e değil de, multi platform yapmak istemesinden kaynaklı. Yani god of war, the last of us kendi özelliğinden bir şey kaybetmeyecek.

Oyuna gelecek olursak, jodie isminde genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Bu kızcağızın gizemli bir varlıkla bağı bulunuyor. Ama korku oyunu falan değil. Bu bağın nasıl oluştuğunu ve küçüklükten beri hayatını nasıl etkilediğini oynayarak görüyoruz. Daha fazlası da spoiler olur.

Bu oyun sinema tadında, genellikle yürüme ve etkileşime girmek gibi basit mekanikleri bulunan tamamen interaktif bir tarza sahip. Seçimlerin de önemi var. Yani öyle bol aksiyonlu tps, fps oyunlara gelemiyorum ama oyunlarda hikayelere de dikkat ediyorum diyorsanız şans verebilirsiniz.

Oyunun türkçe altyazılı şekilde playstation 3, playstation 4 ve pc platformunda erişilebilir olduğunu hatırlatalım. Oyunun demosu da bulunmakta.